Iedere ochtend is zoonlief druk in de weer tijdens een “Clash” met zijn matties. Het spelletje is weer helemaal in. Direct moest ik denken aan onderstaand blog. Toen werd ik nog gevraagd deel te nemen omdat ik goed was… Als ik nu vraag of ik mee mag doen word ik of keihard uitgelachen of boos aangekeken. Je matties en je “ma” gaan nu eenmaal niet samen haha.
Daarom laat ik het maar bij dit blog: “uit de oude doos”:
“Kijk, ik val aan met mijn draak en ik ben aan het winnen.” “Mooi hoor!” Roep ik quasi nonchalant tijdens het voorbijlopen. “Hier, kijk dan?! Je kijkt niet eens!” Roept zoonlief terwijl hij met gevaar voor eigen Ipad het ding nog iets hoger in de lucht houdt zodat ik er niet omheen kan. Ik zie een tekenfilmachtige setting waar verschillende poppetjes heen en weer rennen en draken luchtballonnen kapot maken, of iets wat daar voor door moet gaan. Op dat moment maakte ik de grootste Ipad-fout van mijn leven door te vragen wat ie nu precies aan het doen was. Ik kreeg niet direct antwoord. Maar op slinkse wijze werd mijn Ipad mij ontfutseld en voor ik het wist blonk het icoontje van Clash of Clans ook op mijn beeldscherm.
Nu, een maand of twee later, volg ik de tovenaars op de voet en stuur mijn barbaren en boogschutters aan. Van zoonlief heb ik nog een aantal varkensruiters gekregen, daarmee moest ik de slag wel kunnen winnen. Het doel: de digitale wereld veroveren met toverspreuken, draken, luchtballonnen en P.E.C.C.A’.S (what’s in a name…) en dat met onze eigen “clan”. Ja ja, want die heeft zoonlief aangemaakt toen hij besloot mij eveneens verslaafd te maken aan één of ander spelletje. Onze clan wordt niet alleen bemand met beginnende puistenkoppen. Ook een aantal ouders dragen hun digitale steentje bij…
Maar voor het zover was moest ik eerst een dorp hebben. Zonder dorp geen clan. Zonder Clan geen Clash. Met de vingervlugheid van zoonlief was dit in no-time opgezet, want ik begreep dat natuurlijk weer niet. Nu kon ik beginnen met het upgraden van alle onderdelen. Stadhuis, muren, verdedigingswerken, legerbasis maar ook de goudmijnen en de elixerpompen. Met deze laatste twee kun je troepen trainen en uiteindelijk je dorp upgraden.
Zoonlief kon ik natuurlijk niet steeds lastigvallen. Ik bedoel, zelfredzaamheid hebben wij hoog in het vaandel staan. Dus raadpleegde ik Youtube. Er ging een wereld voor mij open. Nu snap ik al die uren die hij youtubbend heeft doorgebracht. Indelingen van dorpen, aanvalstactieken en technieken en andere tips vond ik terug. Ik neusde net zolang tot ik een indeling vond die mij aansprak. Na een uur pielenmuizen en slepen met muurtjes en kanonnen was ik het zat. Ik had vierkante ogen en barstende koppijn. Zoonlief stond mij al even gade te slaan en kwam niet meer bij van het lachen. Hij besloot in te grijpen en binnen vijf minuten was mijn dorp aangepast.
De weekenden die volgden zaten zoonlief en ik gebroederlijk op de bank met onze Ipads. We vergeleken onze clanaanvallen, deelden troepen en verzonnen nieuwe aanvalstactieken. Vriendlief was er een beetje klaar mee en zei dat we er nu wel mee mochten ophouden. Hierop volgden een sneer van Zoonlief. “Ze is heel goed hoor pap!! Ze valt aan, verdedigt en wint. Ik heb haar nodig in mijn “clan”!” Er volgden nog wat verontwaardigde blikken van de één naar de ander. Ik hield wijselijk mijn mond en moest hard op mijn kiezen bijten om niet in een gigantische lachbui uit te barsten. “Sorry pap, deze slag heb je verloren. Ik speel nog even door. Ik hoorde namelijk zojuist dat ik hier goed in ben.” 😛
Maar jij was toch heel goed?
Tja, tijden veranderen…
haha ja dat zei ik ook al. Maar ja, dat was ” vroeger” 😂
Och je zoon wordt ouder. Ik ga maar niet aan het spel beginnen.
Haha ja “vroeger” was ik zijn redder (in nood) en zijn held. Nu ben ik een soort van all inlcusive hotel 🤔en een zeur 😂.
Ik ben nog heel ouderwets blijkt 🤣. Ik speel enkel bord- en kaartspellen. Mooie reminder om een spelletjesavond in te plannen 😉
Dat zijn avonden die ik ook wel eens mis. Jammer genoeg werkt dit niet bij ons thuis. Misschien eens wat vrienden optrommelen haha.
Haha wat heb je dit super leuk geschreven!!
Voor mij is dit hele ala nieuw haha, maar dat gaat vast nog komen, m’n kids zijn vrij jong
Hihi, ik moet stiekem een beetje lachen. Zo grappig om te zien dat je eerst zo goed was en jij je er nu vooral niet meer mee mag bemoeien. Ik ken het spel overigens niet!
ja iedereen wordt ouder, ook zoonlief haha. Je mist er gelukkig niks aan hoor. Ik speel het inmiddels ook al heel lang niet meer.
Hahaha wat leuk geschreven! 😀 Ik herken die plotselinge verslaving aan telefoonspelletjes heel goed 😛
Erg leuk geschreven! Ik speel eigenlijk nooit spellen op de telefoon.
Ik voel mij op dit moment nóg ouder, ik heb er zelfs nog nooit van gehoord haha!
Hhahaha leuk, ik ken dit spel trouwens helemaal niet. Ben ook niet echt een gamer 😉
O, dit klinkt als een spel waar ik niet aan moet beginnen… verslavend leuk volgens mij
Samen zo’n spel doen is wel een super manier om te weten wat je kinderen bezighoudt, maar ik kan het helaas ook niet bijhouden.