Dit keer hadden we wel een heel voorspoedige reis. Geen files, geen regen, alleen wat wegwerkzaamheden en inhalende vrachtwagens. Als dat alles is op een 9 uur durende rit naar je vakantie bestemming… Nou oke, als ik dan toch iets moet zeggen: de slaap. De laatste 1,5 uur hadden vriendlief en ik het toch wel zwaar. En dat terwijl ik van hem gewoon mocht slapen. Al was het alleen maar dat ik mijn klep zou houden. Maar ik wilde hier niks van weten. Ik ben solidair en wanneer hij ’s nachts moet “werken” zit ik naast hem. Met mijn ogen wijd open en kakel er op los om ons wakker te houden. Dat ging heel goed, tot die laatste 1,5 uur.
Maar we hebben het weer gehaald. Naar Oostenrijk. Om te zien of de bergen in het groen net zo mooi zijn als wanneer ze wit zijn. Om te ervaren of de sfeer met 25 graden net zo tof is als bij 0. De rit, de omgeving en het hotel zijn ons niet vreemd. Normaal komen we hier dus in de winter. Sterker nog, deze vakantie was tijdens onze wintersport besproken. Want met drie gezinnen moest er met verschillende agenda’s rekening gehouden worden.
Uiteindelijk bleken we niet met drie maar met zes gezinnen op vakantie te gaan. De groep werd, toen wij al geboekt hadden, toch nog flink uitgebreid. De aller eerste vakantiedag zaten we met 21 familieleden aan het ontbijt. Voor ons, met zo’n grote familie niet vreemd om met een grote groep iets te ondernemen. Maar een hele week met zoveel man weg voelde soms aan alsof we op schoolkamp waren. Gelukkig hadden we een eigen ruimte waar we konden eten en waren we niet iedereen tot last met ons gekakel en gelach. Uiteraard hadden we allemaal een eigen hotelkamer dus wanneer je niemand wilde zien vertrok je gewoon naar je kamer.
Met zo’n groep is het niet mogelijk om het iedereen (tegelijk) naar de zin te maken. Hoewel je zo goed als mogelijk rekening met elkaar houd is het heel belangrijk om afspraken te maken en vooral ook je eigen plan trekken. Niet iets doen waar je geen zin in hebt of iets doen wat je eigenlijk niet durft. Zo ontstonden er groepjes die met elkaar optrokken. Als het zo uitkwam ondernamen we met zijn allen een activiteit.
Zoals het wandelen door de Griessbachklamm. Een kloof met een waterval. De weg voerde over bergweggetjes, hangbruggen en uitstekende vlonder-plateaus. En de klim naar de top van de Kitzbüheler horn. Een berg van 1996 meter hoog met een televisietoren op de top. Die wij overigens vanaf ons skigebied wel altijd zien maar waar we nooit bij konden komen. Ook gingen we met twee boten het gevecht aan tijdens het raften op één van de rivieren. Verder ondernamen we veel activiteiten met kleinere groepjes zoals het mountaincarten, bezoek aan de bierbrouwerij en de schnappsstokerij. Het zwembad, de dorpjes en stadjes in de omgeving en het kneippbad. In de avond kwamen we elkaar weer tegen in het restaurant.
Ik verzwikte mijn enkel de tweede dag waardoor ik lang wandelen helaas wel kon vergeten. Hierdoor was het niet helemaal de vakantie geworden die ik voor ogen had. Dat mocht de pret niet drukken. Ik heb heel veel lol gehad. Lekker kunnen eten en ’s-avonds ontspannen in de bar gehangen. Verder hebben we heel veel gelachen! Maar of de groene bergen net zo mooi zijn als wit? Nee, toch niet helemaal 😉
Wow, wat een groep! Fijn dat het zo gezellig was… En fijn dat je weer op je nest zit.
(Zou mijn ding niet zijn ;))
Gompie, ik heb niet eens zo veel familieden…
Klinkt wel reuze gezellig. Is je enkel weer helemaal oke?
En dan te bedenken dat dit maar een gedeelte van de familie was 🙈
Wat lief dat je daar naar vraagt. Mijn enkel is weer zo goed als nieuw. Het heeft wel even geduurd voor hij zijn normale formaat en flexibiliteit weer terug had hoor *au* *au*
Wat een gezelschap! Het klinkt alsof jullie allemaal goed met elkaar overweg kunnen (anders ga je natuurlijk ook niet op vakantie samen…) Fijn dat je enkel weer ZGAN is, wel balen dat zoiets aan het begin van de vakantie gebeurt…
Ja we kunnen redelijk met elkaar door een deur haha. In de winter zitten we daar ook wel eens met 10 tot 15 man. Reuze gezellig is dat.
Ja die enkel was wel een dingetje. Had nl graag dezelfde routes eens gewandeld die we normaal in de winter met ons snowboard nemen. Ach, wie weet doen we dit over een tijdje nog eens over 😁
Aaargh, jammer van je enkel.
Wij hebben op reis het huwelijk gevierd van mijn schoonzus (die de liefde gevonden heeft in Portugal). Aantal Belgen ter plekke: 45, waarvan 25 stuks schoonfamilie. Alsof ik een week lang elke dag op een familiefeest was, vermoeiend! (Gelukkig konden wij nog wat blijven plakken toen de rest naar huis was. ;))
Leuk verslag…witte bergen met zomerse temperaturen, kan dat ook? hihi
XxX
😂 Dat zou niet verkeerd zijn!!
Wauw wat een groep! Fijn ook dat het zo gezellig was! Ik vind met z’n tweeën of drieën op reis al veel haha 😛
Wat leuk, zo met z’n allen. Fijn dat jullie het zo leuk gehad hebben!