“Van de week zat ik te grasduinen op mijn eigen blog en kwam verhaaltjes tegen die ik alweer helemaal vergeten was. Om sommige verhaaltjes heb ik zelfs moeten lachen. Tijdens het lezen herinnerde ik mij weer hoe het één en ander er aan toe ging en hoe ik vervolgens onderstaand blogje geschreven heb. Dit weekend een blog uit de oude doos.”
Miauw, miauw.
Miauw, miauw.
Miauw, miauw….
Met een zucht gooi ik mijn boek neer op de bank. Oké, nu ben ik het zat. De kat miauwt, de vogel reageert hierop door hem na te doen. De kat gaat nog zieliger miauwen en de vogel doet hem nog dramatischer na. Dit gaat al heel de middag zo door. Ik kijk naar de kat, die op zijn beurt weer geërgerd naar de vogel kijkt. En de vogel? Die houdt nu wijselijk zijn snavel.
Jij, je kooi in. Wijs ik naar de groene Draak. En jij, naar buiten. Wijs ik naar kleine Krijger. “Jaaa, pasterop hoor!” roept Draak nog even snel voor ie in de kooi achter één van zijn speeltjes verdwijnt. Altijd het laatste woord willen hebben, van wie zou hij dat nu hebben geleerd?
Soms zijn het net twee kleine kinderen. De vogel is jaloers op de kat. De kat is jaloers op de vogel. Tot op heden heeft hij het lef nog niet gehad om de vogel een keer van repliek te dienen. De vogel daarentegen heeft er totaal geen moeite mee om de kat te benaderen en zijn snavel te testen op zijn tijgervelletje. Ik kan ze daarom nooit alleen laten. De kat is zijn leven niet zeker.
Nu Draak weer in zijn kooi zit en Krijger buiten aan het spelen is, kan ik mij weer concentreren op mijn boek. We gaan richting het einde en dat betekent ook de ontknoping van het één en ander. Ik zit nog niet koud twee minuten in mijn luie stoel of het gedonder begint weer. Krijger is gespot door een buur-kat en ze rennen nu als een malle door de tuin, over de schutting, door de brandpoort en weer terug. Natuurlijk is het feest pas compleet als Draak zich er mee gaat bemoeien en roept “JAAAAAA en JOEHOEEEEEE” gevolgd door wat oerwoudkreten in het kwadraat. Waar is de harmonie op deze zonnige dagen gebleven?
FOEI galmt het door de tuin waardoor de katten alle twee wegstuiven. Voor Draak is de lol er af en hij scharrelt wat over de bodem van zijn kooi. Totdat er buiten een kindje met zijn fietsje valt en het op een krijsen zet. Een mooie gelegenheid voor hem om te laten horen wat hij van de buurkinderen geleerd heeft. Het kindje is door zijn vader alweer gesust maar ik zit de komende tien minuten met een jankende papegaai opgescheept.
Ik stop twee onzichtbare proppen in mijn oren. Pak mijn boek en lees het hoofdstuk uit. Draak is inmiddels op dreef. Hij brengt nu, ongevraagd, zijn complete repertoire ten gehore. Van de eerste twee letters van het alfabet (AB-AB-AB-AB) “werken”, “Pino weer schooooooon” tot aan “slaaplekker” “Doei, tot strakjes” aan toe. Ik laat hem gaan, schenk er geen aandacht aan. Na een paar minuten brabbelt hij nog wat in zijn eigen taaltje en daarna is het weer stil. Het heeft moeite gekost maar negeren werkt.
Krijger sluipt het huis in en laat door een voorzichtige miauw weten dat ie er weer is. Dit wordt opgemerkt door Draak en jawel, daar gaan we weer…
… Miauw, miauw.
Miauw, miauw.
Miauw, miauw…
Langer negeren kan ik niet. Ik ren naar de kast met snoepjes en voer. Voorzie Draak van een handje vol nootjes en zaden en geef Krijger een extra zakje van zijn favoriete voer. Niet geheel pedagogisch verantwoord maar het werkt wel. Want met een volle bek of snavel miauwen of praten kunnen ze namelijk niet. Heerlijk die rust!
Heerlijk he, dat teruglezen van vroegere schrijfjes ! En ook voor mij als lezer was t weer leuk … petje af voor je stalen zenuwen, hoor .
Hahahaha! De titel spreekt voor zich 🙂
Inderdaad lekker pedagogisch verantwoord 😉
Leuk die blogjes van weleer. Ik blader ook wel eens rond in de mijne en betrap mezelf erop dat ik af en toe in lach schiet.
Hahaha ja haalt ze in huis, maar dan… 🙂 Leuk om te lezen!
Hahaha, het blijft een leuk verhaal!
Hahaha..herkenbaar, met de twee hondenbollen dan. Zo heb ik eens geschreven, dat je ze net als kinderen wel eens achter het behang wilt plakken hihi
Ja dat is ook wel herkenbaar hoor haha. Niet zo vaak gelukkig.
Hij blijft leuk… Net als je eigen blog teruglezen 😉
Oef, wat een onruststokers die twee! Gelukkig zijn mijn twee huisdieren braver 🙂
Braaf zijn ze altijd… Hebben alleen wel eens last van hun dulle 5 minuten in het kwadraat haha…
Hoe herkenbaar. Maar het blijft hoe dan ook leuk. Katten zijn leuke beesten. Ook in combinatie met andere beesten.
Geweldig! En leuk om terug te lezen inderdaad.
O ja, deze ken ik nog. Hij blijft leuk.
O zo herkenbaar. Ik heb ook een huistijger die enorm reageert op mijn emotionele toestand. Dus als ik zwaar opgefokt ben mauwt hij alles bij elkaar. Houdt je ^&%%^^%$ dicht ga buiten spelen. Meestal knuffel ik hem, das wat ‘ie wil, aandacht. Of ik vul zijn ‘snoepbal’ met whiskasbrokjes heeft ‘ie wat te doen.